CONCERTS

Si voleu publicar el vostre concert al Web ompliu el següent formulari:
Formulari de comunicació de concerts

   

Si no veieu actualitzats els concerts premeu CTRL+F5

MAIG - 2017
Dia Hora Lloc Població Participants Director/a Programa Preu
1 11:00 Església de Sant Miquel Montblanc Coral Flor de Lis
Cor de Vacarisses
Joana Cervelló
Andreu Brunat
Festes Medievals gratuït
1 17:30 Església de Sant Pere Ripoll Coral Capella Santa Maria, Ripoll
Cotal Els Follets
  Concert de Primavera  
1 18:00 Sala La Cate Figueres Coral Germanor Empordanesa Clàudia Coral
(piano: Lídia Blanquez)
Cants des del cor gratuït
3 19:00 Palau de la Generalitat Barcelona Cor Drassanes   Acte de lliurament de les Creus de Sant Jordi  
4 20:30 Sala d'Actes de l'ETSAB Av. Diagonal, 649
Barcelona
Coral Arquitectura
Orquestra de la UPC
Lluís Perernau
Lluís Carné
(sp: Núria Costa i tn: Héctor Ortín)
Concert de Primavera
Música de Cinema
Obres de John Williams, Vangelis, Arlen, Mancini, Hanna & Barbera, Martini, Barry i Schönberg
gratuït
5 20:30 Auditori de l'Orfeó Gracienc Barcelona Orfeó Atlàntida
Cor Dyapason
Contrapunto Vocal
Milén P.Panayótov
Teodor Roura
Josep Miquel Mindán
Maig Coral 2017
10€ (5€ amb carnet del cantaire.
A la venda, el mateix dia del concert al vestíbul de l'Auditori de l'Orfeó Gracienc)
5 21:00 Monestir Sant Cugat del Vallès Camerata Coral Sant Cugat Xavier Baulies
(orgue i piano: Akiko Nomoto)
V Cicle de Música Sacra Coral al Monestir
Magnificat, amb obres de Romaní, Esenvalds, Stopford i Gjeilo
10€
6 18:30 Centre Cultural Pl. de l'Alcalde Sisó Pons, s/n
La Llagosta
Cor Vivace Tomàs Rosado
(teclat: Gunars Kalnins)
"We are the world" gratuït
6 19:00 Monestir de Sant Pere Pl. Santa Maria Camprodon Cor i Orquestra de la Universitat d'Arquitectura
Coral Camprodon
Lluís Perernau
Lluís Carné
Margarida Guardiola
(sp: Núria Costa i tn: Héctor Ortín)
Concert de Primavera
Música de Cinema
Obres de John Williams, Vangelis, Arlen, Mancini, Hanna & Barbera, Martini, Barry i Schönberg
10€
6 19:30 Centre Cívic la Fàbrica Cabrils Coral Santa Helena  Jordi Boltes
(solistes: Jordi Casanova, Helena Roche, Germán de la Riba, Lluis Rodriguez i Nieves Gil)
Sarsuela Cançó d'amor i de Guerra gratuït
6 20:00 Parròquia de la Santíssima Trinitat Rambla, 176
Sabadell
PAX-Cor de Cambra
Jove Orquestra de Cambra de Barcelona
Esteve Costa
Guillermo Lana
(solistes: Elena Zamudio i Albert Baena i orgue:
Ivana Govedarska)
Obres de Bach i Mendelssohn aportació voluntària
6 20:00 Parròquia de Sant Pere El Masnou Cor Femení Actea
Cor Infantil Sant Cugat
Cor Scandicus
Carles Comalada
Elisenda Carrasco
Francesc Ruiz

III Festival de Música del Masnou: Recital de cançó “Millet i la seva època”
1r concert
+info

aportació voluntària
6 20:30 Església de Sant Francesc Vilafranca del Penedès Polifònica de Vilafranca
Coral Ressò, L'Arboç
Coral La Ginesta, La Granada
Coral Terra Nostra, Igualada
David Hernàndez
Argemí Curto
Jaume Urpí
Cicles 2017 - Penedès-Anoia-Garraf-Baixa Segarra  
6 21:30 Sala d'Actes d'Amics de les Arts i Joventuts Musicals C/ del Teatre, 2
Terrassa
Cor Montserrat   La Nova Cançó 9€ (reserva T.93 7859231)
6 21:30 Pavelló Municipal Panelles Agrupació Coral Oberta de Ponent
Coral Preludi d'Amics de la UNESCO
Coral Ramon Carnicer
Coral Sant Joan
Grup Sardanista Estol
Cobla Tàrrega
Capella de Música Santa Maria
  Festes del Roser
Concert Extraordinari
A Cors i Cobla
reserves amb dte.
7     Casserres Trobada de Caramelles
10h Cercavila de tots els grups
11h Cantada
  36a Trobada de Caramelles  
7 11:30 Església Albesa Cor de Cambra Joliu Enric Navàs Concert de Primavera
Jornada per a la gent gran
gratuït
7 11:30 Casino Aliança del Poblenou Rambla del Poblenou, 42
Barcelona
Grup Coral Horta
Coral C-60 Casino l'Aliança del Poblenou
Coral Som
Coral dels Enginyers
Francesc d'Asis Pagés
Esther Westermeyer
Enric Azuaga
Jordi Marin
XVI Trobada de Corals gratuït
7 12:30 Església Parroquial de Sant Bertomeu Plaça Sant Bertomeu, 1
Ses Salines
(Mallorca)
Coral Sellarès, Gavà Emmanuel Niubò Cant de la litúrgia i Concert de Cançó Popular gratuït
7 13:00 Pavelló Municipal Santa Margarida i els Monjos Coral Amics de Penyafel
Coral Infantil Bombeta Màgica
Coral l'Amistat
Cor la Margaridoia
Josep Sendra
Daniel Gonzàlez
Mireia López
Festa de la Gent Gran
Trobada de corals del municipi
gratuït
7 18:00 Parròquia de Sant Josep Oriol C/ Diputació, 149
Barcelona
PAX-Cor de Cambra
Jove Orquestra de Cambra de Barcelona
Esteve Costa
Guillermo Lana
(solistes: Elena Zamudio i Albert Baena i orgue:
Ivana Govedarska)
Obres de Bach i Mendelssohn aportació voluntària
7 18:00 Petit Palau del Palau de la Música Catalana Barcelona Coral Nova Ègara
Orfeó Laudate (75è Aniversari)
Raimon Romaní
David Malet
Maig Coral 2017
10€ (5€ amb carnet del cantaire.
Venda a les taquilles del Palau de la Música Catalana)
7 18:00 La Fàbrica C/ de la Bauma, 1  Vacarisses Coral Ariadna, La Garriga
Coral Contrapunt, Malgrat de Mar
Orfeó de la S. C. Joventut Terrassenca
Coral Violes, Sabadell
Cor de Vacarisses
Imma Gendra
Maria Carretero
Lucia Veres
Jordi Armengol
Andreu Brunat
XXI Trobada de Corals
Concert "XOCOCONCERT"
Organitza: Cor de Vacarisses
aportació voluntària
7 18:00 Església Parroquial Gironella Coral Estel, Gironella
Coral Nova Harmonia, Sallent
Orfeó Monistrolenc, Monistrol de Montserrat
Coral Romança, Callús
Joan Alsina
Rosa Ma Ortega
Joaquim Piqué
XXI Roda Coral  
7 18:30 Església de Sant Ramon Nonat Barcelona Coral Cor Creixent Enric Gavaldà Concert d'Aniversari  
7 19:00 Auditori Convent Santpedor Cor Vivaldi-Petits Cantors de Catalunya
Cor de l'Escola Municipal de Música de Santpedor
Òscar Boada
(piano: Albert Guinovart; orgue: Arnau Farré i percussió: Ramon Torramilans)
Llop de Rondalla, El Primer Gos del Bestiolari i Te Deum 2014 d'A.Guinovart
Canticum Sacrum, Salve Regina i Ave Maris Stella de J.Elberdin
12€
(venda d'entrades a les llibreries de Santpedor)
7 19:00 Església Parroquial Sant Genís Pl.de l'Església
L'Ametlla del Vallés
Coral el Progrés, Palamós
Coral lo Lliri
Clàudia Soler
Pere Díez
Concert Extraordinari de Primavera aportació voluntària
10 21:00 Cripta Sagrada Familia Barcelona ART-gentum Vocal Ensemble (Catalunya)
Ústecký detský sbor UJEP (República Txeca)
Cor Polifonic Sagrada Família (Catalunya)
Lucia Béresová
Martina Zemanová
Petr Zeman
Concert d'amistat gratuït
12 20:00 Reial Acadèmia de Belles Arts de Sant Jordi Passeig d'Isabel II, 1 Casa Llotja 2n
Barcelona
Grup Vocal els Preferits & Els Preferits Consort Juan Carlos Márquez "Dale si le das"
Música de l'època dels Reis Catòlics als temps de Cervantes
12€
(reserves i al tel. 933 192 432)
12 20:00 Sala Joan Comellas (Edifici Centre) El Masnou Cor Scandicus (sp: Rocío Martínez;
br: Àlex Sanmartí i piano: Miguel Ángel Dionis)

III Festival de Música del Masnou: Recital de cançó “Millet i la seva època”
2n concert
+info

10€
12 20:30 Església de Santa Agnès Carrer Sant Elies 23 Barcelona Coral Arquitectura
Orquestra de la UPC
Lluís Perernau
Lluís Carné
(sp: Núria Costa i tn: Héctor Ortín)
Concert de Primavera
Música de Cinema
Obres de John Williams, Vangelis, Arlen, Mancini, Hanna & Barbera, Martini, Barry i Schönberg
5€
12 21:00 Església de Sant Francesc d'Assís 
C/ Tramuntana, 14-16
Badalona
Cor Projectes de l'Orfeó Badaloní
Acompanyament d'Orquestra
Òscar Peñarroya "De Pel·lícula"
Recull de fragments de bandes sonores de pel.lícules per a cor i orquestra
10€
13 12:00 Església del Carme Girona Cor de Cor
Orquestra de Cassà de la Selva
  Girona Temps de Flors  
13 17:00 Església del Carme Girona Coral Sol Ixent, Fornells   Girona Temps de Flors  
13 19:00 Sala Mozart Calella Orfeó Misericòrdia, Canet de Mar
FildeGospel, Pineda de Mar
Coral Laetare, Calella
Poble que Canta
(solista: Merili Varik) Trobada de Corals  
13 19:00 Centre de Barri Can Gili Nou C/ Taulat, 3-5
Barcelona
Coral del Joncar
Coral Icària
A. Piccorelli
Jordi Roma
Concert de Primavera gratuït
13 19:00 Església del Carme Girona Coral de Montilivi, Girona   Girona Temps de Flors
Missa i concert
 
13 21:00 Església de l'Hospital de Sant Pau Barcelona Cor Gregal dels Lluïsos de Gràcia, Barcelona
Coral Filologia de la UAB
Òscar Salvador
(piano: Juan Diego Fidalgo)
Vivaldi, Händel i Fauré  
13 21:30 Santuari Sant Ramon Coral Sant Ramon
Coral Moixaina, Vilanova
Coral Terpsicore, Sant Quintí de Mediona
Coral del CEP, Vilafranca
Anna Gascon
Alexandre Urpi
Marta Rodríguez
Cicles 2017 - Penedès-Anoia-Garraf-Baixa Segarra  
13 21:30 Església de Sant Pere Cambrils Coral Augusta, Tarragona
Coral Guspira, El Morell
Coral Sant Jaume, Creixell
Coral Mare de Déu de la Mercè, Tarragona
Coral Veus del Mar, Cambrils
Orquestra de Cambra del Conservatori de Tarragona
David Molina Cançons d'ahir, cançons pel demà 5€
14   Església de Santa Maria Cardedeu Agrupació Coral Cardedeuenca
Coral Briançó
Emilio de la Linde Dos motets op. 2 d'Edwar Elgar
Hör mein Bitten de Felix Medelsshon
Rèquiem op. 48 de Gabriel Fauré 
gratuït
14 11:00 Els Alemanys Girona Coral el Gínjol, Maçanet de la Selva   Girona Temps de Flors  
14 12:00 Els Alemanys Girona Coral J.Nuno   Girona Temps de Flors  
14 12:30 Capella de La Salle Gràcia C/ de Sant Salvador, 38 Barcelona Cor de la Facultat de Farmàcia (UB)
Cor de la UAB
Orquestra de la UAB
Ahmet S. Bilgin
Poire Vallvé
Jesús Badia
Lux Aurumque (Eric Whitacre)
Salve Regina (Arvo Pärt)
Triptych (Tarik O’Regan)
Haikús en temps de guerra (Poire Vallvé)
Davet (Ahmet S. Bilgin)
4€
14 12:30 Museu de la Ciència i de la Tècnica de Catalunya Rambla Ègara, 270
Terrassa
Cor Ciutat de Mataró
Coral Cantiga, Barcelona
Jordi Lluch
Pep Prats
Fàbrica de Sons
Repertori des de la Renaixença al Noucentisme
gratuït
14 13:00 Església del Carme Girona Coral Mentha   Girona Temps de Flors  
14 17:00 Església Vilajuïga Chorale Canohes Chante
Cor Quermançó
Francis Hilari
Mercè Bonet
Actes del Dia d'Europa amb agermanament del Castell de Queroig i el Castell de Quermançó i cors del Rosselló i de l'Empordà gratuït
14 17:00 Església del Carme Girona Coral Pla de Girona, Girona Elena M. Rodríguez Girona Temps de Flors gratuït
14 18:00 Auditori Centre Cultural Terrassa Cor Ciutat de Mataró
Coral Cantiga, Barcelona
Jordi Lluch
Pep Prats
Fàbrica de Sons
Repertori des de la Renaixença al Noucentisme
10€
14 18:00 Auditori del CMMB Barcelona Cor Albada i Cor Madrigal, de l'Agrupació Cor Madrigal Esteve Costa 50è aniversari del Cor Albada venda d'entrades
14 18:00 Pati de l'Hospici (Museu Comarcal) Olot Coral Croscat
Coral Camprodon
Coral Kantiquipugui
Claudio Suzin
Margarida Guardiola
Ferran Abril
24a Cantada de Primavera gratuït
14 18:00 Església del Carme Girona Coral Tribana, Salt   Girona Temps de Flors  
14 18:30 Seu Vella. Nau Central Lleida Schola Cantorum de Lleida
Coral La Lira Ampostina
Enric Navàs
Núria Francino
Cants medievals i música de les Terres de l'Ebre gratuït
14 19:00 Sala Xica de la Societat Cultural La Vicentina Sant Vicenç dels Horts Cor Orfeó Monistrolenc, Monistrol de Montserrat   XIII Cicle de Veus 2017  
14 19:00 Esglèsia de Sant Salvador Plaça Vella, 2
El Vendrell
Cor-Orfeó Parroquial del Vendrell
Conjunt de música antiga format per: Edwin Garcia, Emiliano Pérez, Maria Crisol, Daniel Carbonell i Thor Jorgen Ayala
Jordi Solé "Viatjant pel Renaixement"
Concert de música renaixentista amb obres de Tomas Luis de Victoria, Juan de la Encina, Orlando di Lasso, i d'altres
gratuït
14 19:00 Església del Carme Girona Coral Turó del Vent, Llinars del Vallès   Girona Temps de Flors  
14 20:00 Basílica de Sant Feliu Girona Cor Maragall   A benefici de l'Hospitalitat de la Mare de Déu de Lourdes  
17 17:00 Església del Carme Girona Coral Camprodon   Girona Temps de Flors  
17 19:00 Sala d'Actes del nou Hospital de la Santa Creu i Sant Pau Barcelona Coral del Col·legi de Metges Jordi Craven-Bartle A benefici de la Fundació Arrels 8€
19 19:00 Pl. Rosa Puig Terrassa Cor Montserrat, Terrassa   Cloenda del 50è Aniversari 
Inauguració obra Harmonia d'Albert Novellon
 
19 20:15 Església de l'Assumpció Amposta Coral de Sant Sadurní d'Anoia
La Lira Ampostina
Albert Folch
Núria Francino
Festa del Mercat a la Plaça gratuït
19 21:00 Auditori Barradas Rambla Just Oliveras, 56
L'Hospitalet de Llobregat
Coral Renaixença. Sant Boi de llobregat Laia Santanach Setmana de Cant Coral a l'Hospitalet taquilla inversa. Aportació voluntària a la sortida (seients no numerats)
20 11:00 Els Alemanys Girona Coral Nit de Juny, Palafrugell   Girona Temps de Flors  
20 12:00 Els Alemanys Girona Coral del CIC, Barcelona   Girona Temps de Flors  
20 13:00 Els Alemanys Girona Coral AKAN, Girona   Girona Temps de Flors  
20 17:00 Els Alemanys Girona Coral Cypsella, Sant Feliu de Guíxols   Girona Temps de Flors  
20 18:00 Local Social Vilada Coral la Fònica Josep Barcons repertori variat gratuït
20 19:00 Auditori Barradas Rambla Just Oliveras, 56
L'Hospitalet de Llobregat
Cor de Cambra de Palautordera Joan Valero Setmana de Cant Coral a l'Hospitalet taquilla inversa. Aportació voluntària a la sortida (seients no numerats)
20 19:00 Església de la Mare de Déu del Carme C/ Josep Ma Trias de Bes, 9
Sant Joan Despí
Cor Gregal dels Lluïsos de Gràcia, Barcelona
Orquestra de Cambra Camerata Bacassis
Cor Filologia de la UAB
Òscar Salvador
(sp: Anna Niebla i mz: Helena Ressureuçao)
Vivaldi, Händel i Fauré 5€
20 19:00 Palau Maricel C/ Fonollar, s/n
Sitges
Sitges Canta William Carney Repertori variat gratuït
(reserva trucant a Museus de Sitges)
20 19:30 Ateneu Popular de Ponent
Sala Nausica
Lleida Cor de Cambra Joliu Enric Navàs Concert de Primavera gratuït
20 20:00 Església de Sant Martí Sant Celoni Agrupació Coral Cardedeuenca
Coral Briançó
Emilio de la Linde
(orgue: Arnau Farré)
Dos motets op. 2 d'Edwar Elgar
Hör mein Bitten de Felix Medelsshon
Rèquiem op. 48 de Gabriel Fauré 
gratuït
20 20:00 Església del Carme Girona Cor Maragall, Girona
Coral Betúlia, Badalona
  Girona Temps de Flors  
20 22:00 Auditori Claror Sant Julià de Lòria
(Andorra)
Coral de la Llar, Lòria
Coral Petits Cantaires Lauredians
Coral Rocafort
Orfeó Andorrà, Andorra la Vella
Juli Barrero
Òscar Sànchez
Daniel Areny
Josep Puig
Festes de Canòlich gratuït
21 11:30 Carrers i places Amposta Coral de Sant Sadurní d'Anoia
La Lira Ampostina
Albert Folch
Núria Francino
Festa del Mercat a la Plaça gratuït
21 12:00 Església del Carme Girona Polifònica de Figueres   Girona Temps de Flors  
21 17:00 Pavelló Esportiu Porqueres 15 corals i gairebé 300 cantaires. 
Cor Palandriu, Llançà
Coral Pla de Girona, Girona
Cor Filharmonia, Girona
Coral Veus Amigues, Aiguaviva
Coral Josep Ruhí, Bescanó
Orfeó de l'Empordà, Avinyonet
Els Cantaires de Sarrià, Sarrià de Ter
Veus de l'Estany, Banyoles
Retorn Planenc, Les Planes
Orfeó Jonquerenc, La Jonquera
Coral Camprodon
Cor Amaril·lis, Girona
Coral Vol d'Oreneta, Cruïlles
Coral  Les Estunes, Porqueres
Coral La Vall del Terri, Cornellà de Terri.
Carme Cornellà
Quim Mandado
Irene Llongarriu
Elena Rodríguez
David Sunyer
Festa Major de Porqueres
"Seny i Rauxa dels Catalans, Al nostre aire"
gratuït
21 17:00 Església del Carme Girona Coral Germanor Empordanesa, Figueres   Girona Temps de Flors  
21 18:00 Església de Sant Gaietà C/ Consell de Cent, 293
Barcelona
Capella Bach
Cor Bach
Murat Khupov
(sp: Elisabet Erra; tn: Emilio Espejo; br: Carles Pertegaz i piano: Cèlia Miquel i Ma Dolors Ximenes)
Missa en sol major de Franz Schubert i altres
A benefici de la Fundació Manos Providentes
aportació voluntària
21 18:00 Foment Martinenc

C/ Provença, 593
Barcelona

Coral Joaquim Boltas
Masa Coral Casa de Cuenca
Coral Som
Gospel F.M.Cor
Gospel Imma Cor
Jose Beuter
Joan Celma
Enric Azuaga
Repertori variat gratuït
21 18:00 Plaça de l'Església Salelles Coral de Salelles
Coral Sant Esteve, Balsareny
Coral Santa Maria, Avià
Capella de Música Burés, Castellbell i el Vilar
Mireia Subirana
Olga Puigbò
Xavier Llobet
XXI Roda Coral  
21 19:00 Església Vella L'Espluga de Francolí Coral Dolça Catalunya, Riudoms
Coral Espluguina, de l'Espluga de Francolí
Betlem Salomó
Xavier Morgades
Concert de Primavera gratuït
21 19:00 Auditori Barradas Rambla Just Oliveras, 56
L'Hospitalet de Llobregat
Cordhomes Albert Cañamero Setmana de Cant Coral a l'Hospitalet taquilla inversa. Aportació voluntària a la sortida (seients no numerats)
21 19:00 Església del Carme Girona Coral Harmonia Antoniense, Sant Antoni de Calonge   Girona Temps de Flors  
24 21:00 Aula polivalent de l'Escola Municipal de Música Sant Cugat del Vallès Coral del Conservatori de Sant Cugat Raimon Romaní Farrant, Monteverdi, Mendelssohn, Lewandowski, Romaní, Claude Schönberg, Calés, Gil-Tàrrega, etc. gratuït
25 19:30 Basílica de la Puríssima Concepció C/ Aragó, 299
Barcelona
Conjunt Coral de Càmera Enskede, Estocolm (Suècia)  David Aberg Música sacra i profana del barroc i música contemporània gratuït
25 20:00 Paranimf Universitat Barcelona Gran Via de les Corts Catalanes, 585
Barcelona
Cor Universitat de Barcelona
Orquestra Universitat de Barcelona
Jordi-LLuís Rigol Glòria de Vivaldi gratuït
25 20:00 Església de Sant Ramon de  Penyafort Rambla de Catalunya, 115
Barcelona
WhitWorth University Choir, Washington (EUA) Marc A. Hafso   gratuït
26 19:00 Saló del Teatre Principal Sabadell Joventuts Musicals de Sabadell
Cor Lieder Càmera
Eduard Vila Presentació del disc "Missa Sanctus-Benedictus" de Josep Vila  
26 19:30 Museu del Suro Palafrugell Coral Mestre Sirés, Palafrugell Fèlix Pérez Cloenda de l'Exposició "El fum imprès"  
26 20:30 Auditori de l'Orfeó Gracienc Barcelona Cor de la UB
Coral Càrmina
Jordi Lluís Rigol
Daniel Mestre
(dir. convidat: Jordi Casas)
Maig Coral 2017
10€ (5€ amb carnet del cantaire.
A la venda, el mateix dia del concert al vestíbul de l'Auditori de l'Orfeó Gracienc)
26 21:00 Saló del Teatre Principal Sabadell Cor Lieder Càmera Eduard Vila Monogràfic de l'obra de Mendelssohn a cappella  
26 21:00 Monestir Sant Cugat del Vallès Pax-Cor de Cambra
Jove Orquestra de Cambra de Barcelona
  5è Cicle de Música Sacra Coral al Monestir
Concert de Cloenda
500 anys de tribut de la música luterana, concebut al voltant de dues de les seves figures cabdals: Johann Sebastian Bach i Felix Mendelsshon
 
26 21:00 Església de Sant Gaietà C/ Consell de Cent, 293 Barcelona Cor Drassanes Òscar Peñarroya
(piano: Jordi Castellà)
"De Pel.lícula".
Diverses peces de bandes de música de pel.lícules
taquilla inversa
26 21:00 Església de la Concepció C/ Aragó, 299
Barcelona
Cor Carlit Gospel Anna Roqué
(piano: Jordi Gaig)
Concert de gòspel
A benefici de la Fundació Alzheimer
15€ (anticipada 13€)
26 21:00 Auditori Barradas Rambla Just Oliveras, 56
L'Hospitalet de Llobregat
Cor Zóngora, El Vendrell Montserrat Meneses Setmana de Cant Coral a l'Hospitalet taquilla inversa. Aportació voluntària a la sortida (seients no numerats)
26 21:00 Teatre del Sol C/ del Sol, 99
Sabadell
Cor Vivace Tomàs Rosado
(teclat: Gunars Kalnins)
"We are the world" 8€
27 12:00 Carrers i places Vacarisses Cor de Vacarisses Andreu Brunat Fira del segle XVIII que es celebra en motiu de la Festa Major Petita gratuït
27 12:00 Palau de la Música Catalana Barcelona Orfeó Gracienc
Orfeó Manresà
Orfeó català

Poire Vallvé
Lluís Arguijo
Pablo Larraz
(piano: Olga Claret, Jordi Franch i Josep Buforn)

Concert commemoratiu dels 100 anys de l'Aplec d'Orfeons a Plaça Catalunya 10€ (5€ amb carnet de cantaire)
27 14:00 Cripta de la Sagrada Família Barcelona Cor de Cambra Modus Novus, Zaragoza
Coral Bonanova, Barcelona
Adrian Cuello
Esther Doñate
Tradicionals i populars d'arreu gratuït
27 17:30 Església Santa Maria Banyoles Cor de Cambra Girona Antoni Amorós Missa del Centenari de Magdalena Aulina gratuït
27 18:00 L’Atlàntida – Sala 2 Joaquim Maideu Vic Orfeó Vigatà Daniel Antolí Jornada de Corals Osonenques
Mostra del seu repertori
7€ (abonament a 3 concerts 15€)
27 18:00 Auditori Miquel Pont Pl. del Mirador
Castellar del Vallès
Coral Joia d'Alella
Coral Renaixença
Coral Xiribec
Jordi Lalanza
Anabel Arias
Andreu Brunat
Cançons tradicionals i altres gratuït
27 18:00 Saló de Cent de l'Ajuntament de Barcelona Barcelona Orfeons centenaris de Barcelona, que van participar a l'Aplec del 27 de maig del 1917 a Plaça Catalunya
Coral Sant Jordi
Carles Sist
Montserrat Tous
Antoni Trigueros
Oriol Castanyer
Acte institucional de commemoració dels 100 anys de l'Aplec d'Orfeons a Plaça Catalunya
Cloenda del Maig Coral 2017
per invitació
27 18:30 Auditori Miquel Pont Castellar del Vallès Polifónica Joia d'Alella
Coral Renaixença, Santa Perpètua
Coral Xiribec
Jordi Lalanza
Anabel Arias
Andreu Brunat
(piano: Jose Manuel Martinez)
Musicoral: Cançons tradicionals i altres aportació voluntària
27 19:00 Auditori Palau Bofarull C/ Llovera, 15
Reus
Coral Veus de la Terra, Reus
Coral Amparo Llaó, L'Ampolla
Esteban Donadío
Andreu Ferré
VIII Trobada Coral de Primavera - Reus 2017 gratuït
27 19:00 Església de Santa Maria Prades Coral Ernest Cervera, Barcelona
Prades Cor
Carles Riba
Xavier Morgades
Festa de la Farigola gratuït
27 19:00 Diversos carrers Ulldecona Orfeó Ulldeconenc   Cantada de Caramelles  
27 19:00 Auditori Barradas Rambla Just Oliveras, 56
L'Hospitalet de Llobregat
Musical's Choir, Barcelona Cristina Colomer Setmana de Cant Coral a l'Hospitalet taquilla inversa. Aportació voluntària a la sortida (seients no numerats)
27 19:15 L’Atlàntida – Sala 2 Joaquim Maideu Vic Coral Canigó, Vic Xavier Solà
Maria Mauri
Jornada de Corals Osonenques
Mostra del seu repertori
7€ (abonament a 3 concerts 15€)
27 20:00 Auditori Municipal C/ Ernest Lluch, 1
Terrassa
Coral Nova Ègara
Pax Cor de Cambra
Raimon Romaní
Esteve Costa
(solistes:  Marisol Muñoz i Eulàlia Villegas; piano:Eduard Sáez)
Mendelssohn i Romaní 10€
27 20:00 Catedral Jaca Coral Santa Helena  Jordi Boltes 25è Aniversari
Cime, Racine, tradicionals i i altres
gratuït
27 20:30 L’Atlàntida – Sala 2 Joaquim Maideu Vic Coral Regina, Manlleu Jordi Lluch Jornada de Corals Osonenques
Mostra del seu repertori
7€ (abonament a 3 concerts 15€)
27 20:30 Sala d'Actes del Col·legi Major Penyafort Av. Diagonal, 639-641 Barcelona Cor de la Facultat de Farmàcia (UB) Ahmet Süleyman Bilgin Repertori coral a cappella i medley del musical "Les Misérables" gratuït
28 tot el dia La Massana Andorra Diverses corals   XXXVI Aplec Coral Zona Nord, Terres de Lleida i Andorra gratuït
28 10:30 Monestir de Sant Domènec Sant Cugat del Vallès Petit Cor de la Catedral de Lleida Joaquim Mesalles Missa a TV3  
28 12:00 Teatre Principal Valls Coral Corxera, Tarragona
Cor Eulia, Valls
David Molina
Mireia Besora
Concert Vermout benèfic  
28 12:00 Palau de la Virreina La Rambla, 99
Barcelona
Cor Creixent, Ll'Hospitalet de Llobregat
Cor Iubilo, Alcanar
Coral Esperança, Arenys de Mar
Societat Coral la Coloma, Esplugues de Llobregat
Coral Turó del Vent, Llinars del Vallès
  Festa dels Orfeons de Catalunya  
28 12:00 Vestíbul Ajuntament Pl. Sant Jaume, s/n
Barcelona
Orfeó Nova Tàrrega
Orfeó Atlàntida, Barcelona
Orfeó Sabadell
Orfeó Vicentí, Sant Vicenç dels Horts
  Festa dels Orfeons de Catalunya  
28 12:00 Casa de l'Ardiaca C/ Santa Llúcia, 1
Barcelona
Societat Coral Il·lustració Artística, Sant Quirze del Vallès
Llaç d'Amistat, Argentona
Coral Englantina, Vilassar de Mar
Coral Lavínia, Barcelona
Cor Quermançó, Castelló d'Empúries
Coral Espígol, Barcelona
  Festa dels Orfeons de Catalunya  
28 12:00 Museu Marés Pl. Sant Iu, 5
Barcelona
Cor Xabec, El Masnou
Cor Mestral, Reus
Coral l'Estel, Lleida
Cor de la Universitat de Barcelona
Cants i Rialles de Cap Pont, Lleida
Cor Llevant
  Festa dels Orfeons de Catalunya  
28 12:00 Basílica dels Sants Just i Pastor Barcelona Cantaires de departament de Gregorià de la FCEC   Festa dels Orfeons de Catalunya
missa cantada
 
28 12:15 Sala d'Actes de l'Arxiu Històric Comarcal del Vallès Occidental Terrassa Coral Art 9
Grup Vocal Interludi, Granollers Massa Coral de Terrassa
Àngels Costa
Reinaldo Osorio
Festa Major del Barri Segle XX gratuït
28 18:00 Teatre Auditori de Bellavista Llerona (les Franqueses) Coral Xeremella
Cor Mixt Amics de la Unió
Grup Vocal V9
Coral Ampacanta
  5a Trobada de Cors de Les Franqueses 3€
28 18:00 Auditori Nacional Ordino
(Andorra)
Saas qui Canta de l'Hospital Nostra Senyora de Meritxell
Carol en Musique, Lla Tour de Carol
Coral Casamanya, Ordino
Cor Internacional d'Andorra
Cerdanya Canta, Puigcerdà
Kuriosakören, Estocolm (Suècia)
Capella Santa Maria, Puigcerdà
Coral d'Escaldes-Engordany
Coral Signum, La Seu d'Urgell
Coral Rocafort, Sant Julià de Lòria
Orfeó Andorrà, Andorra la Vella
Orfeó de Tremp
Coral Sant Antoni, La Massana
Coral Sant Miquel, Encamp
Coral Corazonistas, Barcelona
  Aplec de la Zona Nord de Terres de Lleida i Andorra  
28 18:00 Plaça Catalunya Barcelona Coral Englantina, Vilassar de Mar
Cor Mestral, Reus
Cor Quermançó, Castelló d'Empúries
Societat Coral Il·lustració Artística, Sant Quirze del Vallès
Coral Espígol, Barcelona
Coral Llaç d'Amistat, Argentona
Cor Iubilo, Alcanar
Coral Esperança, Arenys de Mar
Cor de la Universitat de Barcelona
Societat Coral la Coloma, Esplugues de Llobregat
Orfeó Vicentí, Sant Vicenç dels Horts
Coral Pedres Blanques, Sant Boi de Llobregat
Societat Coral el Vallès, Ripollet
Cor Llevant, Barcelona
Cor Scandicus, El Masnou
Orfeó Nova Tàrrega
Coral Turó del Vent, Llinars del Vallès
Coral lo Rossinyol, Terrassa
Orfeó Català
Agrupació Coral Matadepera
Cants i Rialles de Cap Pont, Lleida
Coral l'Estel, Lleida
Coral Collserola, Barcelona
Coral Moixaina, Vilanova
Coral Xiribec, Castellar del Vallès
Schola Cantorum de Terrassa
Orfeó Sarrianenc
Poble que canta
Cantaires individuals de diferents entitats corals de Catalunya
Direcció a càrrec dels directors de les diferents entitats de la FCEC Aplec d'entitats i cantaires de tot Catalunya  
28 18:00 Parròquia de Sant Ildefons C/ Madrazo, 92
Barcelona

Cor la Fontana, Barcelona
Coral Sant Ramon, Sant Ramon
Cantabile Cor de Cambra, Olot

Mercè Cano
Anna Gascon
Joan Asín
Concert de Primavera gratuït
28 18:00 Jardins Casino Prado Suburenc/Cañateca C/ Francesc Gumà, 6-14
Sitges
Sitges Canta William Carney repertori variat gratuït
28 18:30 CaixaForum Av. Francesc Ferrer i Guàrdia, 6
Barcelona
Coral Caelum de l'Associació del Personal de la Caixa
Grup instrumental
Òscar Peñarroya
(piano: Jordi Castellà)
"De Pel·lícula".
Cors de bandes sonores. Música de Basil Poledouris, James Horner, John Williams, Alan Menken, Alan Silvestri, Jerry Goldsmit, Danny Elfman i Ennio Morricone
gratuït
28 19:00 Auditori Barradas Rambla Just Oliveras, 56
L'Hospitalet de Llobregat
Jarks Grup Vocal Jordi Taixés Setmana de Cant Coral a l'Hospitalet taquilla inversa. Aportació voluntària a la sortida (seients no numerats)
29 12:00 Església Parroquial Palafrugell Coral Mestre Sirés, Palafrugell Fèlix Pérez 50è Aniversari del Col·legi Prats de la Carrera (abans Garbí)
Missa
 
29 20:30 Palau de la Música Catalana Barcelona Cantus Cölln   Integral de Motets de Bach 18€ amb codi promocional motetPMC i comprat aquí
30 21:00 Parròquia de Sant Ferran Gran Via de les Corts Catalanes, 406
Barcelona
Coral Espígol Quim Manyós Cançons tradicionals catalanes i d'arreu del món gratuït

JUNY - 2017
Dia Hora Lloc Població Participants Director/a Programa Preu
2 21:00 Plaça Mercat Collblanc L'Hospitalet de Llobregat

Cor Creixent, L'Hospitalet de Llobregat
CT Band

Enric Gavaldà
Toni Santos
30è Aniversari Cor Creixent  
3 10:00 Plaça del Mirador Castellar del Vallès Coral Xiribec Andreu Brunat Diada de l'associacionisme cultural
Cançons populars
gratuït
3 20:00 Auditori del Palau Falguera C​/​ Falguera, 6
Sant Feliu de Llobregat
Cor Madrigal   Catalunya i Txèquia, poesia i tradició
Obres de L. Jánacek, P. Eben, F. Mompou, X. Sans, R. Lamote de Grignon, J. Ll. Guzmán, M. Vila, S. Brotons,
8€ (6€ socis/es de l'Ateneu Santfeliuenc) (3€ dte. per aturats, carnet blau i carnet jove)
3 20:15 Església Pares Carmelites Descalços Av. Diagonal, 240
Barcelona
Coral Moixaina, Vilanova i la Geltrú Alexandre Urpí A benefici per un altre cor cremat 6€
3 21:00 Testre del Centre c/ Ros de Olano, 9 
Barcelona
Coral Baluern Jorge Coré
(piano: Dani Garcia; sp: Claudia Schneider; br: Germán de la Riva i direcció escènica: Natàlia Bernat)
35è Aniversari
Una Nit a l'Òpera ...i a la Sarsuela
Concert de Cloenda
6€
3 21:00 Església de Sant Miquel dels Sants C/ Escorial, 163
Barcelona
Capella Bach
Orquestra Camerata Obertura
Murat Khupov Marató benèfica
Credo en mi menor de Vivaldi
 
3 22:00 Auditori Hospitalet de l'Infant Coral de la URV Montserrat Rios
(piano: Alan Branch i solista: Mercè March)
Little jazz mass de Bob Chilcott,
Laudate Dominum Mozart, Cantique de Jean Racine de Fauré, Alleluia de Ralph Manuel
gratuït
4 12:00 Església Talamanca Agrupació Coral Talamanca
Coral Font del Fil, Manresa
Coral l'Albada del Caravaning, Manresa
Coral Czarda, Sant Joan de Vilatorrada
Pere Díez
Rosa Ma Ortega
Josep Guiteras
Maria Díaz
XXI Roda Coral  
4 18:00 Església de Sant Domènec Cervera Coral Infantil Nova Cervera Margarida Puig
Alba Suau
Ariadna Armengol
Desirée Taló
Núria Puig
Gemma Gusi
Mercè Capdevila
Maria Riu
Esther Llopis
Rosa Puig
Concert de Fi de Curs
Cantata "La cançó més bonica del món",  amb textos de Miquel Desclot, i versió de Camerata de Cançó Tradicional
gratuït
4 18:00 Església de Santa Magdalena Canyelles Coral Pla del Bosc, Canyelles
Coral Amics de Penyafel
Sitges Canta!
Coral Si Fa Sol, Santa Margarida de Montbui
Maria-Goretti Pascual
Josep Sendra
William B. Carney
Pau Carol
Cicles 2017 - Penedès-Anoia-Garraf-Baixa Segarra  
4 18:30 Església Parroquial Castelldans  Cor de Cambra Joliu
Schola Cantorum
Coral l'Olivera
Enric Navàs
Jaume Pujol
(guitarra: Jaume Pujol i acordió: Gregori Farràs)
Primavera Cultural
25è Aniversari Coral l'Olivera
gratuït
6 20:00 Parròquia de Sant Isidor C/ Urgell, 178
Barcelona
Capella de Música Santa Maria, Mollet
Coral Sant Joan, Penelles
Coral Ramon Carnicer, Tàrrega
Coral Preludi d'amics de la UNESCO, Barcelona
Cobla Sabadell
Pelegrí Bernial Castells
Vicens Perera Puig
Ramon Vilar Herms
Joan Farreny
4t Concert del Cicle "Cor i Cobla"
El Cavaller enamorat, L'Empordà, Marinada, Verge de la vall de Núria, Molt lluny d'aquí i La Carlina.
taquilla inversa
7 20:30 L'Auditori - Sala Oriol Martorell Barcelona Cor Lieder Càmera Elisenda Carrasco Mendelssohn
+info
12€ (oferta FCEC 6€)
9 20:00 Església de Sant Ramon de Penyafort Rambla de Catalunya, 115
Barcelona
Kammermusikeren, Washington (EUA) Jeffrey Bell-Hanson   gratuït
10 18:15 Monestir de Sant Pau del Camp C/ Sant Pau, 101
Barcelona
Cor Infantil L'Esquellerinc
Cor Sígnum
tots dos de l'Agrupació Cor Madrigal
Manel Cubeles
Jordi Marin
Maria Drets
Montserrat Bonet
(piano: Efrem Garcia i Paquita Ruíz i fFlauta: Àngela Marsal)
35è Aniversari del Cor Sígnum
A benefici del Projecte Kènia Sant Pau del Camp
taquiilla inversa
10 18:30 Parròquia de Sant Josep Oriol C/ Diputació  145
Barcelona
Coral Sant Josep Oriol
Coral l'Espiga de les Corts
Maria Capdevila
(piano: Daniel Parache)
Concert de Primavera
Tradicionals i altres
gratuït
10 19:00 Casa de Cultura La Sénia Coral La Violeta, Vilanova del Vallès
Orfeó Tivissà, Tivissa
Lindy Sisters Choir, Barcelona
Coral Polifònica de Joventuts Unides, La Sénia
Josep Pieres
Pilar Vega
Víctor Farigola
Josep Ollé
Trobada de Corals gratuït
10 19:00 Auditori Sant Cugat Sesgarrigues Coral Laroc   "El temps no s'atura mai"  
10 20:00 Parròquia de Sant Isidor C/ Urgell, 178
Barcelona
Capella de Música Santa Maria, Mollet
Coral Sant Joan de Penelles, Lleida
Coral Ramon Carnicer, Tàrrega
Coral Preludi d'Amics de la UNESCO, Barceloma
Cobla Sabadell
Pelegrí Bernial Castells
Vicens Perera Puig
Ramon Vilar Herms
Josep Valldaura
4t Concert del Cicle "Cor i Cobla"
El Cavaller enamorat, L'Empordà, Marinada, Verge de la vall de Núria, Molt lluny d'aquí i La Carlina.
gratuït
10 21:00 Santuari de Sant Magí Sant Magí de Brufaganya Cor Vivaldi-Petits cantors de Catalunya (piano: Albert Guinovart; flauta: Cristina Garcia; orgue: Arnau Farré i percussió: Ramon Torramilans) Salve Regina + Ave Maris Stella + Canticum Sacrum
Josu Elberdin
Te Deum 2014 d'Albert Guinovart.
Servei de sopar abans del concert.
Xocolata amb coca a discreció, gratis,  en acabar.
20€
10 21:30 Teatre Principal Valls Coral Xalesta
O.C. Bacasis
Joaquim Miranda
(solista: Isabel Juaneda i piano: Lluís Rosselló)
Magnificat de Rutter taquilla inversa
11 18:00 Basílica de Santa Maria Castelló d'Empúries Coral Castellonina, Castelló d'Empúries
Coral Germanor Empordanesa,
Figueres
Coral Joventut el Gínjol, Maçanet de la Selva
Clàudia Coral
Cristina Bota
XVII Trobada de Corals  
11 18:00 Basilica de Santa Maria Igualada Orfeó Català
Coral Mixta d'Igualada
Pablo Larraz
Alfred Cañamero
(piano: Josep Buforn)
Obres de: Casals, Standford, Fauré i Vila 10€
11 18:00 Església de Sant Ildefons C/ Madrazo 92
Barcelona
Contrapunto Vocale Josep Miquel Mindán
(sp: Ana Puche i piano: Josep Garcia)
Mozart: Mites i llegendes. Selecció de cors i àries de les seves òperes aportació voluntària
11 18:00 Basílica Castelló d'Empúries Coral Germanor Empordanesa
Coral Joventut del Gínjol
Coral Castellonina

Clàudia Coral
Cristina Bota

XVII Trobada de Corals gratuït
11 19:00 Sala Municipal de l'Ateneu  Sant Just Desvern Orfeó Enric Morera
Jove Orquestra de Sant Cugat
  Missa de la Coronació de Mozart 10€ (socis 8€)
11 19:00 Auditori del Conservatori del Liceu C/ Nou de la Rambla, 88
Barcelona
Cor Madrigal   Catalunya i Txèquia, poesia i tradició
Obres de L. Jánacek, P. Eben, F. Mompou, X. Sans, R. Lamote de Grignon, J. Ll. Guzmán, M. Vila, S. Brotons,
5€ (reserva d'entrades a aquí)
11 21:30 Església de Santa Eulàlia de Mèrida L'Hospitalet de Llobregat Coral Xalesta
O.C. Bacasis
Joaquim Miranda
(solista: Isabel Juaneda i piano: Lluís Rosselló)
Magnificat de Rutter anticipada 10€
12 20:00 Filmoteca de Catalunya. Sala Chomon Pl Salvador Seguí, 1-9
Barcelona
Cor Drassanes
Orfeó Badaloní
Coral Caelum
Conjunt instrumental
Oscar Peñarroya
(piano: Jordi Castellà)
"De película", bandes sonores de pel.lícules Taquilla inversa
17 21:00 Església de Sant Josep C/ Enric Prat de la Riba, 145
L'Hospitalet de Llobregat
Orfeó Català
Coral Xalesta
Pablo Larraz
Joaquim Miranda
(piano: Josep Buforn)
  Taquilla inversa
18 11:00 Església Sant Antoni de Calonge Coral Mestre Sirés, Palafrugell Fèlix Pérez Concert d'entitats  
18 18:00 Auditori del Centre Cultural Martorell Coral Ars Nova (interpretat per la Secció infantil)   "El Petit Príncep" 10€ (6€ infants fins a 12 anys)
18 20:00 Església Parroquial Palafrugell Coral Mestre Sirés, Palafrugell Fèlix Pérez Missa de Corpus  
24 20:00 Església Viladomiu Nou Grup Vocal V9
Coral Sant Bartomeu, Casserres
Cor Harmonis, Monistrol de Montserrat
Carles Rullo
Denis Rojo
Gemma Pedrós
XXI Roda Coral  
28 20:00 Auditorio Nacional de España Madrid Cor Vivaldi-petits cantors de Catalunya Òscar Boada
(piano: Josep Buforn)
Presentació de l'òpera de l'Albert Demestres
Di straordinaria vita di Sugar Blood
5-20€
30 19:30 Casa Bartomeu - Jardí dels Tarongers - Sala vila Arrufat C/ de la Ràbida, 5
Barcelona
Cor Vivaldi-Petits Cantors de Catalunya
Solistes del Cor Vivaldi
Òscar Boada
(sp: Ariadna Ruiz; flauta: Cristina Garcia-Gratacós i piano: Òscar Boada)
Estrenes absolutes de Josu Elberdin i Albert Garcia Demestres 10€

JULIOL - 2017
Dia Hora Lloc Població Participants Director/a Programa Preu
1 20:00 Parròquia de la Mare de Déu dels Dolors C/ Begur, 8
Barcelona
Orfeó de Sants Montserrat Tous Concert de final de curs. Música d'arreu gratuït
2 19:00 Auditori Axa de l'Illa Diagonal Av. Diagonal  457 Barcelona Cor Vivaldi-petits cantors de Catalunya (sp: Pilar Paredes i piano: Josep Buforn) Extractes de l'Òpera Di straordinaria vita di Sugar Blood 15€ (2x1 amb el carnet de soci FCEC)
2 19:00 Auditori Can Massallera C/ Mallorca, 30
Sant Boi de Llobregat
Coral Renaixença
Ensemble Divina Mysteria
Laia Santanach
(solistes: Eulàlia Fantova, Vincent De Soomer i Anaïs Oliveras)
Dido & Aeneas, òpera barroca d'Henry Purcell 10€ (venda anticipada a Can Massallera i a aquí)
2 19:30 Plaça Pedres Blanques   Coral Pedres Blanques Càndid Garcia
(piano: Anna Ballo)
Concert de Festa Major gratuït
20 20:00 Esglèsia del Carme Peralada Cor Vivaldi-petits cantors de Catalunya Albert Garcia Demestres Festival de Peralada
Estrena oficial de l'Òpera infantil La straordinaria vita di Sugar Blood
50-65€

AGOST - 2017
Dia Hora Lloc Població Participants Director/a Programa Preu

SETEMBRE - 2017
Dia Hora Lloc Població Participants Director/a Programa Preu

OCTUBRE - 2017
Dia Hora Lloc Població Participants Director/a Programa Preu

NOVEMBRE - 2017
Dia Hora Lloc Població Participants Director/a Programa Preu

DESEMBRE - 2017
Dia Hora Lloc Població Participants Director/a Programa Preu


PER CONSULTAR CONCERTS ANTERIORS, CLIQUEU AQUÍ.